רונית טל פז – יועצת פנג שואי

תורת הפנג שואי
תורת הפנג שואי היא נוסחאות של מיקום וכיוון , אך גם לעיצוב הבית ב"רוח הפנג שואי" ,יש השפעה על האווירה ,ההרמוניה ותחושה האנרגטית, שכן הסביבה ברגע שמעוצבת ומסודרת בדרך הנכונה ,היא משפיעה ישירות על מצב הרוח שלנו וכמה נוח לנו במרחב הביתי שלנו .
 
לכן בכל פעם ,אעלה פה מאמר עם המלצות לעיצוב הבית, הבית הוא ה"מבצר שלנו" והמקום הכי פרטי ואינטימי שמגן עלינו, ורצוי שנרגיש בו הכי נוח, נעים ובטוח.
אז בואו נדבר על עיצוב ברוח הפנג שואי.. אשר משפיע באופן עקיף גם על גורל וכך גם על התוצאות בחיינו.

חמשת האלמנטים:

דרך נכונה לישיבה בכל חדר ו/או פינה בבית ועיצוב הפנים גם מבחינת אבזור וגם מבחינת צבעים, חומר וצורה.
נתחיל בכך שרצוי שבכל חדר אך בעיקר בחדר המגורים /הסלון יהיה עיצוב הכולל את כל חמשת האלמנטים/היסודות: עץ,אדמה,אש,מתכת ומים.
 
אז כיצד נעצב עם חמשת האלמנטים את חדר מגורים שלנו?
 
אלמנט העץ: עציצים (עדיף חיים ולא מלאכותיים שגם פולטים חמצן בחדר ותורמים לבריאותנו) , הצבע הירוק ,למעשה כל פריט בצבע ירוק ,אפילו ציור עם עצים ..פרחים.. יכניסו את אלמנט העץ והצמיחה לחיינו על ידי נוכחותם בחלל חדר המגורים.
 
אלמנט האדמה: כל רהיט עץ כבד שצבעו חום ,מהווה את יסוד האדמה. ניתן לראות הרבה פעמים שהבתים של זוגות מאד מבוגרים ,נוטים להיות מעוצבים עם הרבה רהיטים עתיקים חומים כבדים ..כאשר החלל מעוצב באופן של "עודף מאלמנט כלשהו": חיינו אינם מאוזנים כשיש עודף אלמנט האדמה התחושה היא מאד כבדה ואיטית בבית זה.רהיטי צבע האדמה משרים אוירה כבדה ומקובעת, התחושה תהיה של סטגנציה..מאד מעייף ואיטי…תחושת כבדות, לכן יש לגוון בכמה צבעים ולמלא בכל 5 האלמנטים את חדר המגורים לאווירה קלילה ואיזון רגשי אנרגטי ופסיכולוגי.
 
אלמנט המים: מראה גדולה מעוצבת בחלל החדר , כדים מזכוכית וקריסטלים, ריהוט בצבע שחור או כחול או טורקיז כחלחל .. כיד הדמיון.
 
אלמנט המתכת: אביזרי מתכת מכל סוג .. ברונזה ,כסף,הזהב ,נחושת…ואף עיצוב בצבעי המתכות .. כריות כסופות או לבנות (לבן הוא גם יסוד המתכת ) וכדומה יתנו טאץ' של אלמנט המתכת בחדר.
 
אלמנט האש: כל אביזר בצורת משולש ורצוי אדום ,כתום, סגול.., כמו מנורות בצבע אדום או סגול…נרות אדומים , ציורים עם אלמנטים בגווני אדום , בורדו, שטיח בגוונים אלו .. אדום/אלמנט האש ,נותן אנרגיה ,חיות וחיוניות , שמחה ,יסוד מאד חשוב שיהיה כלול בכל חדר.
 
לסיכום : 
חדר המכיל את כל 5 האלמנטים /היסודות ,יהיה אזור בבית מאוזן אנרגטית אשר נעים לשהות בו , יש בו בעצם "טעימות" מהכל.
(בדיוק כמו שממליצים תזונאים על סלט מ: 5 צבעים .. כבריא ומכיל את כל הויטמינים והמינרלים ) אנחנו בני האדם זקוקים לכל המכלול האנרגטי המגוון באיזון (קצת מכל דבר) , כדי להשפיע עלינו לטובה מכל ה"טעמים" גם בעיצוב הבית בכל הצבעים של היסודות.
דילוג לתוכן